Brakuje połowy gazu dla Gazociągu Północnego


Czy kosztowny gazociąg Nord Stream przez Bałtyk będzie pracować na pół gwizdka? Szykowaną na 2013 r. drugą nitkę tej rury miał napełnić gaz z arktycznych złóż Sztokmana, ale ich eksploatację odłożono do 2016 r.

Organizacja Euro 2012 bardzo się Polsce opłaci. Dzięki niej czeka nas pozytywny wstrząs wewnętrzny - uważają ekonomiści, którzy przygotowali raport o wpływie Euro na polską gospodarkę. Przepisy K.p. uprawniają pracodawcę do tymczasowego przeniesienia pracownika do innej pracy niż umówiona. Zdarza się jednak, że z jakiś przyczyn (np. choroba) podwładny nie może przystąpić do wykonywania zadań poleconych mu przez szefa. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy pracodawca ma prawo wycofać wydane już polecenie w sprawie powierzenia innej pracy? - 1,2 mld zł - na takie wpływy z podatku od sprzedaży akcji liczy w tym roku resort finansów - pisze "Parkiet".Amerykański nadzór finansowy przejął w piątek kontrolę nad sześcioma niewypłacalnymi bankami. Liczba tegorocznych bankructw w sektorze bankowym w USA wzrosła tym samym do 15. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie mogła potrącać rolnikom część dopłat, gdy zadeklarowany przez nich obszar, za jaki mogą otrzymać pieniądze, przekroczy ten potwierdzony przez Agencję - zdecydował w piątek Senat. W dniu 17 czerwca 2009 r. dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie wydał interpretację indywidualną, w której wskazał, że czynności, które są wykonywane w ramach zawartej umowy, jednak nie są wykonywane samodzielnie, korzystają z wyłączenia od opodatkowania podatkiem od towarów i usług (nr IPPP2/443-400/09-2/AZ, dalej "interpretacja").

Gminy mogą wkrótce dostać do rąk narzędzie, które bez trudu pozwoli im ściągnąć 2-proc. haracz od maszyn i urządzeń wykorzystywanych przez firmy działające na ich terenie - przewiduje "Dziennik Gazeta Prawna".

Do końca 2013 r. ma być wybudowany nowy most na Wiśle łączący centralną i wschodnią Polskę. Będzie przebiegał między Solcem na Mazowszu a Kamieniem na Lubelszczyźnie. W czwartek w Radomiu podpisana została umowa ws. dofinansowania inwestycji przez samorząd Mazowsza. Sprinter Marcin Urbaś, wielokrotny mistrz Polski na dystansach 200 i 100 m, został etatowym dziennikarzem sportowym wielkopolskiej telewizji WTK.

HAACP dla Rohlig Suus Logistics Dzięki pozytywnej ocenie międzynarodowej firmy certyfikującej SGS w zakresie wdrożonego w oddziale w Mysłowicach systemu HACCP – spółka może wejść na ... # dochodzi informacja o restrukturyzacji w PKP Przewozy Regionalne # Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zawarte zostanie porozumienie między Urzędem Komunikacji Elektronicznej a Telekomunikacją Polską ws. podziału spółki na cześć hurtową i detaliczną, stawek hurtowych oraz inwestycji - poinformowała w środę PAP prezes UKE Anna Streżyńska.Amerykański bank centralny (Fed) dał sygnał, że kończy się czas taniego pieniądza w USA, bo gospodarka wyszła z recesji i kryzys finansowy przechodzi do historii. \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Rzeczpospolita\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\": Dochodzenie przez pacjentów rekompensat od szpitali trwa w Polsce zbyt długo. Na samą opinię biegłych w procesach przeciwko szpitalom, trzeba czekać 3 lata. Zgodnie z uchwaloną przez Sejm nowelizacją prawa energetycznego wszyscy wytwórcy będą musieli - po przyjęciu poprawek zgłoszonych przez klub PSL - sprzedawać co najmniej 15 proc. energii elektrycznej w trybie publicznym, czyli jak to określono w ustawie, na giełdach towarowych lub na internetowej platformie handlowej. Rząd w swoim projekcie chciał, by było to 20 proc. energii i sprzedawane wyłącznie przez giełdę. Tą istotną zmianę analizuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Polska otrzyma pieniądze na zdrowe przekąski dla dzieci


Komisja Europejska podzieliła środki unijne na program Owoce w szkole. Na owoce i warzywa dla polskich dzieci zostanie wydane 9,2 mln euro.

Na zamknięciu WIG20 zyskał 0.423%


Komorowski zapowiedział, że jeśli PiS nie przestanie przypisywać PO i jemu łatki zwolenników prywatyzacji służby zdrowia, to on złoży pozew w trybie wyborczym do sądu. Chciałbym przestrzec przed kłamstwem uprawianym w ramach kampanii wyborczej, chciałem przestrzec kolegów z PiS, nie róbcie tego rodzaju świństwa - powiedział kandydat PO.

Pożar w Suwałkach - pół miasta bez energii


Pali się trafostacja 110 kV w Suwałkach (Podlaskie), na największym osiedlu w mieście. Ok. 40 tys. mieszkańców nie ma prądu - poinformowano w suwalskiej straży pożarnej.

UOKiK sprawdzi sytuację na kolei


Zgodnie z wcześniejszymi ostrzeżeniami, PKP PLK zaczęło likwidację połączeń u zadłużonych przewoźników kolejowych. Spowodowało to ogromny chaos na dworcach i niedogodności dla pasażerów. Dlatego Urząd Ochrony ...

WKP


...

śledczy, detektywowi Stolica Polski, gabinet detektywistyczne, zapraszamy aż do zapoznania się spośród ofertą naszego detektywa, gwarantujemy dyskrecję również najlepsze ceny, nasze sekretariat detektywistyczne odkąd wielu lat działa na terenie województwa mazowieckiego, osobisty wywiadowca mazowieckie, własny śledczy Gród nad Wisłą, osobisty śledczy, detektywowi Gród nad Wisłą, sekretariat detektywistyczne, zapraszamy aż do zapoznania się spośród ofertą naszego detektywa, gwarantujemy dyskrecję również najlepsze ceny, nasze sekretariat detektywistyczne odkąd wielu lat działa na terenie województwa mazowieckiego, własny śledczy mazowieckie, osobisty wywiadowca Syreni gród, własny śledczy Pruszków, śledczy Syreni gród, śledczy mazowieckie, wywiadowca Pruszków, usługi detektywistyczne, kancelaria prywatnego detektywa,

prywatny detektyw Warszawa

nasze osiągnięcia możesz uchwycić sens na stronie, odkąd wielu lat działamy na terenie Warszawy dodatkowo całego województwa mazowieckiego, prowadzimy dodatkowo usługi związane spośród wywiadem gospodarczym, sparwdzmy oddanie wspólników, nasze kancelaria detektywistyczne na terenie Warszawy owo zabezpieczenie skuteczności także dyskrecji wywiadowca Pruszków, wywiadowca Stolica Polski, śledczy mazowieckie, śledczy Pruszków, usługi detektywistyczne, sekretariat prywatnego detektywa, nasze osiągnięcia możesz uchwycić sens na stronie, od momentu wielu lat działamy na terenie Warszawy i całego województwa mazowieckiego, prowadzimy i usługi związane spośród wywiadem gospodarczym, sparwdzmy wierność wspólników, nasze kancelaria detektywistyczne na terenie Warszawy owo zabezpieczenie skuteczności również dyskrecji