Pomoc de minimis


Pomoc de minimis to wsparcie państwa udzielane przedsiębiorcom, które nie wymaga notyfikacji Komisji Europejskiej. Zgodnie bowiem z zasadą prawa rzymskiego "de minimis non curat lex" (łac. prawo nie troszczy się o drobiazgi), pomoc o niewielkich rozmiarach nie powoduje naruszenia konkurencji na rynku.

Nawet u 300 tysięcy osób miesięczne raty z tytułu zobowiązań kredytowych mogą być wyższe, niż ich dochody - wynika z wyliczeń Komisji Nadzoru Finansowego. Łączny dług tych osób szacowany na ok. 20 mld zł, stanowią oni pięć procent wszystkich kredytobiorców. Indeks blue chips przebił kwietniowe dołki, spadając o ponad 2 proc., a przecenie towarzyszyły zwiększone obroty i obawy o stabilność budżetów państw europejskich. Z Grecją na czele. Spólka Przewozy Regionalne wykreśliła PKP ze swojej nazwy. Decyzję podjęły władze spółki. Zdecydowały też, że kapitał zakładowy PR wzrośnie o 157 mln zł - pisze "Rzeczpospolita".Nastroje na globalnych rynkach finansowych uległy lekkiemu uspokojeniu po szoku, jaki wywołało oskarżenie SEC przeciw bankowi Goldman Sachs. Indeks Dow Jones wzrósł wczoraj o 0,67%, S&P 500 zyskał 0,45%, natomiast technologiczny Nasdaq spadł nieznacznie o 0,05%. Wystarczy spojrzeć na wykres dzienny indeksu WIG20 z ostatnich kilkunastu sesji, by komentarz do tego co działo się dzisiaj był zbędny. Byki są w zupełnej defensywie, ich szeregi w rozsypce, nie pozostaje nic innego jak czekać na pozytywny impuls z rynków zagranicznych. Ostatecznie WIG20 zakończył dzień na poziomie 2173 pkt, spadek -1,89 proc., obroty 980 mln PLN. W IV kwartale 2009 roku, po raz trzeci z kolei odnotowano dalszą poprawę nastrojów konsumenckich, jednak tempo poprawy było niższe niż poprzednio - podał w czwartek GUS.

Mianem wydarzenia określa "Parkiet" możliwość zakupu niemieckiej firmy chemicznej przez Azoty Tarnów.

Wielkie problemy może mieć TVN. Stacji telewizyjnej grozi postępowanie karne skarbowe za emisję programów audiotele bez zezwolenia resortu finansów, który uznał je za gry losowe - napisał dzisiaj "Puls Biznesu". Pakiety socjalne nie zawsze są podpisywane między pracodawcą i przedstawicielami załogi, dlatego nie powinny być wpisywane do kodeksu pracy - mówili eksperci pracodawców i resortu pracy na poniedziałkowym posiedzeniu Komisji Trójstronnej.

40 milionów złotych przeznaczy Agencja Rozwoju Przemysłu dla szpitala w Gdańsku. Jest to pierwsze takie wsparcie od ARP dla zadłużonej służby zdrowia i być może zapowiedź kolejnych, mówi ministerstwo skarbu. Wczorajsza sesja amerykańska zakończyła się w niezdecydowanych nastrojach. Dow Jones zwyżkował na zamknięciu o zaledwie 0,05%, S&P 500 natomiast stracił 0,06%. Nastroje inwestycyjne psuły spekulacje dotyczące ewentualnej pomocy finansowej dla Hiszpanii - choć plotki te zostały zdementowane, sentyment wciąż pozostawał niezdecydowany. Rodzice nie uczą swoich dzieci oszczędzania. Choć dają im pieniądze, nie tłumaczą, jak nimi gospodarować - ocenia "Dziennik Gazeta Prawna".W Wielkiej Brytanii zostaną usunięte automaty do sprzedaży papierosów. Izba Lordów odrzuciła we wtorek wieczorem poprawkę do nowej ustawy o ochronie zdrowia zakładającą, iż sprzedaż papierosów z automatów byłaby nadal możliwa, choć ściślej regulowana. - Spór gazowy między Rosją i Białorusią musi zostać szybko rozwiązany - ocenił Niemiecki minister gospodarki Rainer Bruederle po tym, jak prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka polecił wstrzymać tranzyt rosyjskiego gazu na Zachód przez terytorium Białorusi. Spójność i koordynacja polityk makroekonomicznych, surowsze sankcje za łamanie dyscypliny i antykryzysowy mechanizm wsparcia krajów strefy euro w potrzebie - taka jest wizja przyszłego zarządzania gospodarczego w Unii Europejskiej, ujawniona w środę przez KE.

Gazeta w 3D. Tylko reklamy wypadły dobrze


Trójwymiarowe wydanie belgijskiego dziennika okazało się sukcesem przynajmniej z jednego powodu. O gazecie zrobiło się głośno na całym świecie. "DH" oceniła też prasa branżowa: trójwymiar wypadł dobrze w reklamach, ale już z oglądaniem innych zdjęć (przez średniej jakości okulary dodane do numeru) sprawia trudności.

Warszawa nie jest już najdroższym miastem


Warszawa nie jest już najdroższym miastem w Polsce pod względem cen usług komunalnych. Pozycję lidera przejął Poznań, a przed stolicą znalazły się również Gdańsk i Bydgoszcz - wynika z najnowszego raportu "Dziennika Gazety Prawnej".

Przedświąteczna konsolidacja


Atmosfera zbliżających się świąt oraz zakończenie pierwszego kwartału 2010 roku zrobiło swoje. Żadna ze stron nie przejęła na trwałe inicjatywy, choć każda miała taką okazję. Niższe otwarcie i spadek poniżej 2500 pkt zepsuło nastroje inwestorom wierzącym w środowe wybicie i zakończenie sesji powyżej tego poziomu.

Sprzedaż detaliczna w Eurolandzie bez zmian


Sprzedaż detaliczna w strefie euro pozostała bez zmian w grudniu 2009 r. w ujęciu miesiąc do miesiąca, podczas gdy w listopadzie spadła o 0,5 proc. po korekcie - podał Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej, w komunikacie.

Notowania EUR/PLN wciąż pod poziomem 4,0000


Notowania EUR/PLN rozpoczęły dzisiejszą sesję pod poziomem 4,0000. Póki co polska waluta pozostaje relatywnie odporna na osłabienie sentymentu i spadki na europejskich giełdach.

śledczy, detektywowi Stolica Polski, gabinet detektywistyczne, zapraszamy aż do zapoznania się spośród ofertą naszego detektywa, gwarantujemy dyskrecję również najlepsze ceny, nasze sekretariat detektywistyczne odkąd wielu lat działa na terenie województwa mazowieckiego, osobisty wywiadowca mazowieckie, własny śledczy Gród nad Wisłą, osobisty śledczy, detektywowi Gród nad Wisłą, sekretariat detektywistyczne, zapraszamy aż do zapoznania się spośród ofertą naszego detektywa, gwarantujemy dyskrecję również najlepsze ceny, nasze sekretariat detektywistyczne odkąd wielu lat działa na terenie województwa mazowieckiego, własny śledczy mazowieckie, osobisty wywiadowca Syreni gród, własny śledczy Pruszków, śledczy Syreni gród, śledczy mazowieckie, wywiadowca Pruszków, usługi detektywistyczne, kancelaria prywatnego detektywa,

prywatny detektyw Warszawa

nasze osiągnięcia możesz uchwycić sens na stronie, odkąd wielu lat działamy na terenie Warszawy dodatkowo całego województwa mazowieckiego, prowadzimy dodatkowo usługi związane spośród wywiadem gospodarczym, sparwdzmy oddanie wspólników, nasze kancelaria detektywistyczne na terenie Warszawy owo zabezpieczenie skuteczności także dyskrecji wywiadowca Pruszków, wywiadowca Stolica Polski, śledczy mazowieckie, śledczy Pruszków, usługi detektywistyczne, sekretariat prywatnego detektywa, nasze osiągnięcia możesz uchwycić sens na stronie, od momentu wielu lat działamy na terenie Warszawy i całego województwa mazowieckiego, prowadzimy i usługi związane spośród wywiadem gospodarczym, sparwdzmy wierność wspólników, nasze kancelaria detektywistyczne na terenie Warszawy owo zabezpieczenie skuteczności również dyskrecji